Sanatorija Eglė – tai gilias gydymo tradicijas puoselėjantis gydymo ir reabilitacijos centras su mineralinio vandens ir gydomojo purvo gydykla, gydomaisiais ir diagnostiniais kabinetais, mineralinio vandens biuvete. Tai lyg atskiras pušynų apsuptas sveikatos miestelis, esantis atokiau nuo miesto centro.

Šimtmečius kurortą garsinę natūralūs veiksniai

Mineralinis vanduo ir gydomasis purvas dabar sanatorijoje derinami su šiuolaikinėmis technologijomis. Tai sukuria puikias galimybes visapusiškai gydyti įvairius susirgimus bei stiprinti organizmą.

Į sanatoriją atvyksta tiek norintys gydytis, tiek ir profilaktiškai pasistiprinti, atgauti darbingumą bei gerą savijautą. Švelnus kurorto klimatas, tyras pušynų oras ir rami aplinka padeda produktyviai pailsėti ir pasisemti fizinių ir vidinių jėgų.

Specialiai nuodugniam jūsų organizmo ištyrimui ir būklės įvertinimui sanatorijoje papildomai skiriamos diagnostinės procedūros bei kvalifikuotų specialistų konsultacijos.

Sanatorijoje gydomi susirgimai:

 • judamojo-atramos aparato;
 • nervų sistemos (neurologiniai);
 • kraujotakos sistemos (kardiologiniai);
 • kvėpavimo sistemos (pulmonologiniai);
 • traumatologiniai-ortopediniai;
 • onkologiniai;
 • endokrininiai;
 • ginekologiniai;
 • virškinimo sistemos;
 • odos susirgimai;
 • inkstų ligos.
Sanatorija Egle logoKurort.lt - Eglės sanatorijos TOP partneris

Sanatorija Eglė
Eglės g. 1, LT-66251
Druskininkai

Sanatorinis gydymas – tai gydymas, pagrįstas natūraliais ir performuotais veiksniais, paremtas senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną, siekiant užtikrinti arba sugrąžinti gerą savijautą, padėti išvengti sveikatos problemų. Prie sanatorinio gydymo prisideda: judesys, pasivaikščiojimas, mineralinis vanduo, masažas ir psichoterapija. Kiekviena liga arba negalavimas turi daug įvairių tipų, kurie priklauso nuo ligos stadijos. Liga gali būti ūmi arba remisijos būsenos. Pastarosios metu vyksta laikinas ligos atoslūgis, kai sumažėja ligos simptomai. Būtent šiuo laikotarpiu sanatorinis gydymas yra pats efektyviausias ir ypač reikalingas. Iš viso yra trys pagrindiniai sanatorinio gydymo aspektai – tai klimatoterapija, balneoterapija ir peloidoterapija.

KLIMATOTERAPIJA

Tai įvairių klimato faktorių ir vietovės ypatumų naudojimas gydymui, kurio tikslas yra atkurti biologinius organizmo ryšius su išorine aplinka (saule, oro temperatūra, drėgme, vėju).

BALNEOTERAPIJA

Tai gydymas mineraliniu vandeniu, kuris dėl savo ypatingos cheminės sudėties ir specifinių fizinių savybių teigiamai veikia sutrikusias organizmo funkcijas, todėl yra vartojami imuniteto stiprinimui, gydymui bei reabilitacijai.

PELOIDOTERAPIJA

Tai gydymas fangoparafinu ir gydomuoju purvu. Jie veikia kūno temperatūrą, mechaniniais, cheminiais ir biologiniais stimuliatoriais dirgina odos receptorius.

„Eglės sanatorijoje“ naudojami šimtmečius kurortą garsinę natūralūs veiksniai – mineralinis vanduo ir gydomasis purvas – yra derinami su moderniomis šiuolaikinėmis technologijomis, taip pat kineziterapija, psichoterapija, ergoterapija ir dar daug kitų. Tai sukuria galimybes visapusiškai gydyti įvairius susirgimus, padėti stiprinti organizmą.

Į kiekvieną žmogų žiūrima kaip į nedalomą visumą. Kai ką nors skauda, skausmas nervais keliauja į centrinę nervų sistemą, į jo žievę, taip suformuojant židinį, kuris teigiamas mintis keičia neigiamomis. Kuo labiau skauda, tuo labiau dirginamas židinys – žmogus tampa irzlus, piktas ir nedarbingas – pasikeičia neuronų morfologija. Sanatorinio gydymo tikslas – naudojant gamtinius veiksnius, mineralines vonias, kineziterapiją, ergoterapiją, psichoterapiją ir kt., pasiekti dirginantį efektą (vadinamą dirginančiu gydymu), kai centrinėje nervų sistemoje suformuojami nauji židiniai. Jie formuojami norint pasiekti, kad organizme įsijungtų visi organizmai, kurie suaktyvintų sveikimo procesus. Kai skausmas suvaldomas – neuronai grįžta į normalią pradinę būseną ir negatyvios emocijos ilgainiui pranyksta.

Nepažinūs gamtos klodai glūdi giliai žemės gelmėse ir dovanoja mums savo gydomąsias galias. Daugelis nė nesusimąsto apie tai, kokią naudą teikia natūralūs gydomieji veiksniai. Žmogų gydo ir nuostabūs gamtos vaizdai, ir gamtos aromatai (joduotas pajūrio oras, laukų gėlių kvapai, grynas pušynų oras), ir pati gamta, švelnūs jos prisilietimai. Druskininkai ir Birštonas – du balneologiniai kurortai, kuriuose trykšta natūralūs gydomojo mineralinio vandens šaltiniai. Šiuose kurortuose kasamas gydomasis durpinis purvas. „Eglės sanatorijos“ gydymo tradicijos paremtos natūralumu.

Biuvetė – statinys ant mineralinio šaltinio, iš kurio imamas trykštantis natūralus mineralinis vanduo.

Natūraliu mineraliniu vandeniu gali būti vadinamas tik gamtinėmis sąlygomis susidaręs požeminis vanduo, kuris pasižymi natūraliu tyrumu. Jis susiformavęs neužterštoje aplinkoje, nuo taršos apsaugotame požeminiame vandens telkinyje. Mineralinis vanduo išgaunamas iš vieno ar daugiau natūralių arba dirbtinai atvertų šaltinių.

„Eglės“ mineraliniai vandenys geriami sergant lėtiniu skrandžio uždegimu su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige (nepaūmėjusia), lėtiniu storosios žarnos uždegimu, lėtiniu vidurių užkietėjimu, lėtiniu tulžies pūslės ir latakų uždegimu, pradinėse lėtinio hepatito stadijose, tulžies pūslės akmenlige, kai kuriomis šlapimtakių ligomis ir inkstų akmenlige (pooperaciniu periodu), medžiagų apykaitos sutrikimais, cukriniu diabetu (lengvomis formomis).

Mineralinio vandens gydomasis poveikis

Mineralinis vanduo reguliuoja skrandžio sulčių rūgštingumą, medžiagų apykaitą, skatina sekreciją, yra antispazminis, priešuždegiminis ir kt.

Mineralinio vandens vartojimo laikas

Vanduo, išgertas 1–1,5 val. prieš valgį, stabdo skrandžio sulčių sekreciją. Valgio metu arba 10–15 min. prieš valgį išgertas vanduo skatina skrandžio sulčių sekreciją.

Mineralinio vandens kiekis

Rekomenduojama vienkartinė dozė yra nuo 1/4 iki 1 stiklinės (3–3,2 ml/kg).

Dėl tikslaus mineralinio vandens vartojimo prašome pasikonsultuoti su gydytoju.

Greta biuvetės Druskininkuose esantis refleksoterapinis takas – tai iš įvairių akmenėlių nuklotas takas, sukurtas siejant senąsias dvasines praktikas ir Indijos mediciną (ajurvedą), kinų Dao filosofiją, kovos ir sveikatos meną Tai chi, tradicinę kinų mediciną – akupresūrą, vokiečių vienuolio Sebastiano Kneipo natūropatinę mediciną, aurasomą (spalvos, akmenys, kristalai), šiuolaikines fizikos, anatomijos, fiziologijos žinias ir jas pritaikant prie mūsų gamtos.

Vaikštant basomis refleksoterapiniu taku, įvairių spalvų ir skirtingo dydžio akmenukai spaudžia pėdose esančius biologiškai aktyvius taškus, susijusius su mūsų vidaus organais. Kuo akmenukų spaudimo jėga švelnesnė, tolygesnė, tuo labiau ramina ir atpalaiduoja centrinę nervų sistemą, normalizuojasi širdies ir kraujagyslių sistemos veikla. Kuo spaudimo jėga stipresnė, tuo labiau aktyvinamos visos žmogaus organizmo sistemos.

Toks natūralus pėdų masažas šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį, padeda koncentruoti dėmesį. Taip pat stiprinami kojų raumenys, raiščiai, gerėja laikysena, lavinama pusiausvyra, kinta skausmo samprata. Tai veiksminga organizmo grūdinimo ir ligų profilaktikos priemonė.

Tai – aromaterapija po atviru dangumi, kuri netrukus sužavėjo ir „Eglės sanatorijos“ gyventojus, ir miesto svečius, ir nuolatinius Druskininkų gyventojus. Vaikščiodami vaistažolių sode įrengtais takais, kvėpuosite tyru oru, mėgausitės ramybe, žaluma, skirtingais vaistažolių sodiniais, pavyzdžiui, sode žydinti levanda pasižymi raminančiu, spazmus atpalaiduojančiu ir antiseptiniu poveikiu, aromaterapijoje pasitelkiama nuo įtampos, migrenos, miego sutrikimų, o mėta – išskirtinio, puikaus aromato augalas, turintis raminantį, kvėpavimą gerinantį poveikį, nuo seno žinoma, kad čiobrelis – tinka gydyti kone viskam.

Turbūt niekas nepaneigs, kad alyvos kvapas – užburiantis, o ryškiaspalvė monarda džiugins ne tik spalva, bet ir subtiliu kvapu. Vaistažolių sode rasite daugybę skirtingų vaistažolių – ramybės ir amžinybės simbolių, kurie pasižymi saldžiu, užliūliuojančiu, raminančiu kvapu. Sodo aplinkoje gausu medžių – pušų, ginkmedžių, kadagių, obelų. Čia galėsite susipažinti su skirtingais augalais, pasižiūrėti, kaip jie atrodo, pamatyti, kuriuo metų laiku žydi. Sode įrengti suoliukai, tad galėsite neskubėti, prisėsti, paskaityti knygą, pasišnekučiuoti su bičiuliais ar tiesiog laiką leisti vienumoje ir pamedituoti.

Taigi, pasimėgaukite aromaterapija gryname ore, ji puikiai gydo net ir pavargusią sielą.

Užsisakyti

Telefonas
+370 657 35533

WhatsApp / Viber
+370 657 35533

ATVYKSTATE PIRMĄ KARTĄ?

Registratūra dirba visą parą.

Išsiregistravimas – iki 12 val.

Registracijai reikia turėti visų atvykstančių svečių asmens dokumentus.

Atsiskaityti galima grynaisiais pinigais (eurais) arba banko pavedimu.

Rekomenduojama į sanatoriją atsivežti: gumines šlepetes, higienos reikmenis, sportinę aprangą, maudymosi kostiumėlį.

Visuose sanatorijos kambariuose nerūkoma. Yra specialios rūkymui skirtos vietos (žiūrėti planą kambario knygoje arba teirautis registratūroje). Bauda už rūkymą tam neskirtoje vietoje – 100 Eur.

AB „Eglės sanatorija“ yra asmens sveikatos priežiūros licenciją turinti bendrovė, teikianti gydymo ir medicininės reabilitacijos paslaugas, todėl, atsižvelgiant į tai, kad yra nemažai žmonių alergiškų gyvūnams, saugant visų savo klientų sveikatą, vidaus tvarkos taisyklėse numatyta, jog klientai su gyvūnais nepriimami.

Užsisakyti

Telefonas
+370 657 35533

WhatsApp / Viber
+370 657 35533

APGYVENDINIMAS

Komforto lygiai

Economy – tai komforto lygis, žymintis visiems pažįstamą, klasikinę „Eglės sanatoriją“. Pasirinkę Economy lygio apgyvendinimą, sanatorijos svečiai didžiąją dalį procedūrų (gydyklą), valgyklą ir mineralinio vandens biuvetę pasieks lauko takais.

Standard – tai komforto lygis, kurį būtų galima pavadinti „aukso viduriu“. Pasirinkę šį komforto lygį „Eglės sanatorijos“ svečiai apsistos atnaujintuose kambariuose, turės galimybę komfortiškai, dėvint chalatą ir nebijant blogo oro, pasiekti didžiąją dalį procedūrų (gydyklą) bei mineralinio vandens biuvetę.

Comfort – tai aukščiausias komforto lygis, skirtas svečiams, norintiems išskirtinių apgyvendinimo sąlygų. Pasirinkę Comfort lygį „Eglės sanatorijos“ svečiai galės lankytis procedūrose dėvėdami chalatą, taip pat neišeidami į lauką pasieks mineralinio vandens biuvetę, valgyklą bei kitas, įvairias sanatorijos siūlomas pramogas.

ECONOMY KAMBARIAI

Vienvietis kambarys

Vieno kambario numeris su 140 cm pločio lova, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • rankšluosčiai;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

Dvivietis kambarys

Vieno kambario numeris su 160 cm pločio lova arba dviem 90 cm pločio lovomis, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • rankšluosčiai;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

Šeimyninis kambarys

Vieno kambario numeris (24 kv. m) su 160 cm pločio lova ir išskleidžiama sofa-lova, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje gali apsistoti tik šeima su vaikais. Kambaryje yra:

 • rankšluosčiai;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

Liuksas

Dviejų kambarių numeris: miegamasis su 160 cm pločio lova ir svetainė su išskleidžiama sofa-lova, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • rankšluosčiai;
 • šlepetės;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • 2 televizoriai su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).
Užsisakyti

Telefonas
+370 657 35533

WhatsApp / Viber
+370 657 35533

STANDARD KAMBARIAI

Vienvietis kambarys

Vieno kambario numeris su 120 cm pločio lova, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • chalatas;
 • šlepetės;
 • rankšluosčiai;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

MINI dvivietis kambarys

Vieno kambario numeris su 150 cm pločio lova, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • chalatai;
 • šlepetės
 • rankšluosčiai;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

Dvivietis kambarys

Vieno kambario numeris su 160 cm pločio lova arba dviem 90cm pločio lovomis, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • chalatai;
 • šlepetės;
 • rankšluosčiai;
 • kondicionierius;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

Šeimyninis kambarys

Vieno kambario numeris (24 kv. m) su 160 cm pločio lova ir išskleidžiama sofa-lova, balkonu, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • chalatas;
 • šlepetės;
 • rankšluosčiai;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • televizorius su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).

Liuksas

Dviejų kambarių numeris: miegamasis su 160 cm pločio lova ir svetainė su išskleidžiama sofa-lova, dušu ir WC. Kambaryje yra:

 • chalatai;
 • šlepetės;
 • rankšluosčiai;
 • seifas;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • 2 televizoriai su kabeline TV;
 • telefonas;
 • plaukų džiovintuvas;
 • šaldytuvas;
 • elektrinis virdulys;
 • indai;
 • mineralinis vanduo (atvykimo dieną).
Užsisakyti

Telefonas
+370 657 35533

WhatsApp / Viber
+370 657 35533

MAITINIMAS

Švediško stalo tipo maitinimas teikiamas tris kartus per dieną. Kasdien galėsite rinktis iš plataus ir subalansuoto švediško stalo meniu, kuriame rasite įprastinių kasdienių, tradicinių lietuviškų bei dietinių patiekalų, šviežių vaisių ir daržovių, šaltų ir karštų gėrimų bei desertų.

Darbo laikas

Pusryčiai: I-V 07.30–09.30, VI–VII 07.30–10.00

Pietūs: I-V 12.30–14.30, VI-VII 12.30–14.30

Vakarienė: I-V 17.30–19.30, VI-VII 17.30–19.30

BASEINŲ IR PIRČIŲ KOMPLEKSAS

„Eglės sanatorijoje“ Druskininkuose yra du baseinų ir pirčių kompleksai. Juose galėsite mėgautis gėlo ir mineralinio vandens baseinais su įrengtomis povandeninėmis masažinėmis srovėmis, sūkurinėmis ir vertikaliomis voniomis.

Pirčių zonoje galėsite išbandyti 8 skirtingas pirtis – įvairių temperatūrų garines pirtis, infraraudonųjų spindulių pirtį, įvairių temperatūrų ir drėgnumo saunas bei ledo kambarį (Comfort („Eglė+“) komplekse).

 • Didysis plaukimo baseinas (ilgis 22 m, plotis 8 m, gylis 1,40 m).
 • Šalto vandens baseinėlis (ilgis 12 m, plotis 5 m, gylis 1,40 m).
 • Dvi vertikalios šilto vandens vonios (ilgis 12 m, plotis 5 m, gylis 1,80 m).

RYTINIS BASEINAS

„Eglės sanatorijoje“ gyvenantys svečiai su sanatorinio gydymo programomis ir nakvyne su pusryčiais kviečiami paplaukioti baseine kiekvieną rytą I–V 6.30–9.00, VI–VII 6.30–10.00 nemokamai.

RAMYBĖS VALANDA

„Ramybės valandą“ Druskininkuose baseinų ir pirčių zonoje gali lankytis tik asmenys, vyresni nei 16 metų.

„Ramybės valanda“ I–VI nuo 21.00 iki 22.00 val.

PIRČIŲ KOMPLEKSAS

Buvimo laikas rusiškoje pirtyje priklauso nuo oro temperatūros, drėgmės ir nuo individualios savijautos. Pirties temperatūra 65–75 °C, drėgnumas 30–40 %. Aukštoje temperatūroje žūsta įvairūs mikrobai. Gydomasis rusiškos pirties poveikis: gerina ištvermę, judesių koordinaciją, skatina šlakų pasišalinimą, valo odą, suaktyvina kraujo apytaką, skatina organizmo atsparumą, ramina, taip pat gerina nuotaiką ir atstato dvasinę pusiausvyrą.

Rekomenduojama buvimo rusiškoje pirtyje trukmė – 15–20 min. (apšilimui), 20–30 min. (poilsiui), po 2–3 kartus, 1 kartą per savaitę.

Himalajų druska susidarė prieš 500 milijonų metų išdžiūvus senosioms jūroms. Žemėje glūdi 300–600 m gylyje, apsaugota nuo aplinkos poveikio. Tai visiškai natūrali, neapdorota ir chemiškai nevalyta druska. Joje yra apie 84 natūralūs mineralai. Druska tinkama vartoti ne tik maistui, mineralinės druskos gėrimams, bet ir plauti akims, nosiai, pilti į vonią.

Šioje druskoje, palyginti su kitomis akmens druskomis, gausu kalio ir santykinai mažiau natrio, todėl ji nekenkia žmogaus sveikatai. Maišoma kartu su vandeniu ji reguliuoja kraujo spaudimą, šalina toksinus, reguliuoja ląstelių PH ir vandens kiekį organizme, stiprina kaulus ir kvėpavimo sistemą, gerina miegą, suteikia energijos ir pristabdo senėjimo procesą.

Žinoma, kad druska veikia teigiamai: tinka įvairias alergijas turintiems žmonėms, tiems, kurie serga bronchine astma, nervų sistemos ligomis. Druska stiprina žmogaus imuninę sistemą, naudojama druskos kambariuose, yra naudinga gydant aterosklerozę ir sklerozę. Himalajų druska turi taisyklingų kristalų struktūrą – tai lemia didelę jos energetinę vertę.

Pirtyje temperatūra 60–70 °C, drėgnumas 25–38 %.

Tai labai karšta ir sausa pirtis, po kurios itin malonu atsigaivinti šaltame vandenyje. Dažnas lankymasis saunoje – puiki antistresinė programa, be to, skatina organizmo išsivalymą nuo šlakų ir kenksmingų medžiagų.

Karščio ir šalčio sąveika skatina įvairias organizmo funkcijas, ypač kraujo apytaką ir kraujotaką. Be to, mobilizuojamas organizmo atsparumas, stimuliuojamas širdies darbas, teigiamai veikiamas kraujo spaudimas.

Pirtyje rekomenduojama būti apie 10–15 min., tada eiti atsivėsinti. Saunos temperatūra 90–95 °C, drėgnumas 30–40 %.

Pirties patalpa šildoma garais, naudojant garo generatorių. Druskos tirpalas purškiamas iš patalpos lubose įrengtų specialių purkštukų.

Temperatūra pirtyje siekia 45–50 °C, o drėgnumas – 95–99 %. Aukštas drėgnumo lygis, neaukšta oro temperatūra, iš viršaus krintantis druskų tirpalo rūkas sukuria puikią klimato atmosferą, skirtą poilsiui. Specialiai pritaikytas pirties apšvietimas leis mėgautis šviesos terapija.

Procedūros metu valosi kvėpavimo takai, suaktyvinama kraujotaka, atpalaiduojami įsitempę raumenys, oda tampa švelnesnė ir minkštesnė, didėja imuniteto atsparumas ligoms.

Rekomenduojama buvimo trukmė garinėje druskų pirtyje – 10–20 min.

Pirties patalpa šildoma garais, naudojant garo generatorių. Druskos tirpalas purškiamas iš patalpos lubose įrengtų specialių purkštukų. Temperatūra pirtyje siekia 45–50 °C, o drėgnumas – 95–99 %. Aukštas drėgnumo lygis, neaukšta oro temperatūra, iš viršaus krintantis druskų tirpalo rūkas sukuria puikią klimato atmosferą, skirtą poilsiui.

Aromatinė pirtis padeda kovoti su nutukimu, gerina kraujotaką, šalina spazmus ir skausmą raumenyse. Be to, kiekviena vaistažolių rūšis, naudojama procedūros metu, turi savo terapinį poveikį. Gydomasis  žolelių  poveikis žinomas jau nuo senovės.

Pirmieji bandymai sujungti gydomąsias žolelių savybes ir kaitinimą su garu buvo atlikti Šveicarijoje, šiandien senovės tradicijas papildo naujos technologijos, leidžiančios derinti terapinį žolelių efektą ir šilumą su komfortu bei patogumu. Rekomenduojama buvimo trukmė garinėje druskų pirtyje – 10–20 min.

Infraraudonieji spinduliai – tai šiluma, kuri neturi nieko bendra su ultravioletiniu ar mikrobanginiu spinduliavimu. Spinduliavimo šiluma yra tik energijos forma, kuri tiesiogiai sušildo objektus ir neįkaitina oro. Ši šiluma dar vadinama infraraudonąja energija (IR). Daugiausia saulės išspinduliuojamos energijos yra infraraudonųjų spindulių spektre. Pasak dr. Tsu-Tsair Oliver Chi, tokius spindulius sugeria tam tikri kūno audiniai.

Šis procesas susijęs su daugybe gydomųjų reakcijų. Infraraudonieji spinduliai minėtoje sveikatinimo sistemoje yra lyg saulės šiluma arba natūrali mūsų kūno šiluma. Infrasaunose naudojamos infraraudonosios elektromagnetinės bangos tiesiogiai šildo žmogaus organizmą. Vykstant konvekcijai žmogaus kūnas įšyla iki 4 cm (palyginimui – įprastoje saunoje kūnas įšyla iki 3–5 mm, nes organizmas blokuoja aplinkos karštį). Būtent toks giluminis infraraudonosios šilumos skverbimasis organizmui perteikia šilumos energiją ir gerina jo būklę: įšildo audinius, raumenis, sąnarius, spartina kraujo bei kitų kūno skysčių apykaitą.

Infraraudonosios energijos sistemos mažiau nei 20 % sušildo orą, o virš 80 % tiesiogiai nukreipia šildyti mūsų kūną. Infrasauna, esant 45–50 °C temperatūrai, sukelia 2–3 kartus didesnį prakaitavimą nei įprasta sauna 90–100 °C temperatūroje, todėl joje itin saugu vaikams ir žmonėms, kurių sutrikusi širdies ir kraujagyslių veikla. Be to, infrasaunose galima būti ilgiau ir labiau atsipalaiduoti.

Galima sakyti, kad tai – dvi pirtys vienoje patalpoje. Tai labai universali sauna. Pirtyje gultai išdėstyti dviem lygiais: vieni aukščiau, kiti žemiau. Kuo aukščiau – tuo karščiau.

Sauna prišildoma kombinuota krosnele su akmenimis. Oro temperatūra pirtyje 45–50 °C, drėgnumas 95–99 %. Tokia drėgmė pasiekiama garo generatoriui tiekiant garą į pirties patalpą. Svarbi kombinuotos saunos dalis – patogūs gultai. Mažesnėje temperatūroje ir didesnėje drėgmėje žmogus kvėpuoja lengviau, tokioje saunoje norisi ramiai pailsėti po sunkios darbo dienos.

Rekomenduotina pagulėti, bet būtinai galvą pakėlus aukščiau. Šioje saunoje gali šildytis ir vaikai, žinoma, jiems rekomenduotina žemesnė temperatūra ir pastovi suaugusiųjų priežiūra. Tokia sauna gerina ištvermę, judesių koordinaciją, veikia raminančiai, gerina nuotaiką, atstato dvasinę pusiausvyrą.

Buvimo laikas šioje saunoje priklauso nuo oro temperatūros ir drėgmės santykio, taip pat nuo individualios savijautos. Optimaliausias buvimo laikas 15–20 min.

Ledo kambarys tai – patalpa, kurioje galima atsivėsinti po karštos pirties. Čia temperatūra siekia nuo 0 iki +5 °C. Kambaryje ledo gaminimo įranga gamina ledą, kuris krinta į jam skirtą vietą.

Šiuo ledu galima išsitrinti kūną, o panaudotą ledą reikia dėti į kitą, atskirą talpą. Ledo kambaryje yra kubilas su šaltu vandeniu, kuriuo galima apsipilti kūną.

 1. Prieš eidami į pirtį nusirenkite, nusiimkite laikrodžius, akinius, žiedus ir kitus papuošalus. Dažniausiai į pirtį einama tik su rankšluosčiu, šlepetės paprastai paliekamos prie pirties durų.
 2. Prieš einant į pirtį privaloma nusiprausti po dušu. Taip pirtis ilgiau išlieka švari.
 3. Paprastai pirtyse gultai būna išdėstyti dviem aukštais. Kuo aukščiau nuo grindų, tuo aukštesnė temperatūra.
 4. Prieš atsisėdant ar atsigulant ant gultų būtina pasitiesti rankšluostį tam, kad prakaitas nesusigertų į medines gultų konstrukcijas ir nevarvėtų ant grindų.
 5. Į pirtį einama norint atsipalaiduoti, pailsėti, atsigaivinti.
 6. Pirtyje paprastai praleidžiama apie 10–20 min. arba būnama tol, kol pradedama itin smarkiai prakaituoti.
 7. Po pirties žmonėms rekomenduotina atsivėsinti. Tai galima daryti įvairiais būdais: maudytis vėsiame baseine ar kitame vandens telkinyje, nusiprausti po vėsiu dušu, išsitrinti kūną sniegu, apsipilti šaltu vandeniu iš kubilo ar tiesiog atvėsti kurį laiką būnant lauke. Į pirtį grįžtama tada, kai jaučiama, kad kūnas atvėso.
 8. Grįžus į pirtį ta pati procedūra paprastai kartojama 2–5 kartus, priklausomai nuo temperatūros. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo mažiau laiko reikia praleisti pirtyje (esant 80–100 °C temperatūrai patartina eiti ne daugiau kaip 3 kartus).
 9. Baigę naudotis pirtimi, žmonės prakaitą nusiprausia po vėsiu dušu ir nusišluosto švariu rankšluosčiu.
 10. Leiskite sau atvėsti ir palaukite kol kūnas nustos prakaituoti, tada galėsite apsirengti.
 11. Po pirties patartina atsipalaiduoti ir išgerti šalto, gaivaus gėrimo, taip atstatant skysčius, kuriuos išprakaitavote būdami pirtyje.
Užsisakyti

Telefonas
+370 657 35533

WhatsApp / Viber
+370 657 35533